Symfonický orchestr uměleckého sdružení ČVUT

Našimi členy jsou studenti, učitelé, absolventi ČVUT i lidé jiných oborů, kteří mají rádi vážnou hudbu a rádi se pustí do nastudování jakéhokoliv orchestrálního repertoáru. Hrajeme v klasickém obsazení symfonického orchestru. Naše koncertní sezóna obsahuje 3 – 4 veřejná vystoupení a předvánoční  provedení Rybovy České mše vánoční. Pravidelné koncerty pořádáme nejen v pražských koncertních sálech a kostelích, ale i v jiných netradičních prostorách.

Orchestr má za více než 20 let své činnosti v rámci Uměleckého sdružení ČVUT za sebou úspěšná koncertní turné po Španělsku, Itálii, Německu. Spolupracujeme s pěveckým sborem ČVUT, Orquesta Sinfónica Chamartín Madrid, Kühnovým pěveckým sborem, Pražským Hlaholem a mnoha profesionálními sólisty. V této koncertní sezóně jsme nastudovali např. Beethovenův klavírní koncert č. 5, Dvořákovo Te Deum, Smetanovu Českou píseň, Mendelssonovy Hebridy.

Chcete se k nám přidat?

Přijďte se podívat na naši zkoušku každý čtvrtek od 19 do 21 hodin na ČVUT – FSI – Karlovo náměstí 13, nebo nás kontaktujte na tel. 728879058.

Close Menu